Opublikowany: śr, Gru 6th, 2017

Prezenty od Mikołaja pod warunkiem zdania egzaminu (FOTO, WIDEO)

Święty Mikołaj zawitał do Jawora. Wykonał kilka rund nad miastem i wylądował w Przedszkolu Publicznym nr 2 Akademia Krasnoludków. Dzieci nie mogły doczekać się prezentów. Wcześniej wysłały własnoręcznie napisane listy z życzeniami.

Zanim paczki trafiły do rąk przedszkolaków, musiały one zdać egzaminy z udzielania pierwszej pomocy. Dzieci ćwiczyły, jak należy zachować się w przypadku pożaru i innych zagrożeń. Nie tylko odpowiadały na pytania, ale musiały zademonstrować pozycję bezpieczną, wykonać telefon do straży i na numer alarmowy 112.

– To podsumowanie naszych działań, które przeprowadzaliśmy w ciągu roku. Mieliśmy spotkanie ze strażakiem i policjantem, dzieci uczyły się też udzielać pierwszej pomocy. Wszyscy zdali egzamin wspaniale. Jesteśmy dumne, że nasza edukacja nie idzie na marne – powiedziała dyrektor placówki Krystyna Korybska.

Na zakończenie Mikołajowego święta w Akademii Krasnoludków odbędzie się po wieczorem pokaz baletu, na który zostali zaproszeni także rodzice przedszkolaków.

Fot. Daniel Śmiłowski

Materiał filmowy:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..