Prezenty dla chorych dzieci od przyjaciół z powiatu polkowickiego

To świąteczna niespodzianka dla dzieci ze szpitala onkologicznego „Przylądek Nadziei” we Wrocławiu, które mają wielu przyjaciół w powiecie polkowickim. A ci byli wyjątkowo ofiarni.

– Wszystkie prezenty od Państwa, koleżankom i kolegom – podopiecznym fundacji, którzy nie pojadą na Wigilię do domu i święta spędzą w szpitalu, zawiozła nasza ambasadorka Madzia Wasilewska – informuje Mirosława Myrna-Kudryk, rzecznik polkowickiego starostwa.

Wśród prezentów były, między innymi, gry planszowe, zabawki, maskotki i książki. Dla chorych dzieci będzie to z pewnością promyk radości w szpitalnej codzienności.

– Trudno sobie wyobrazić, co czują te maluchy, które walcząc z nowotworem spędzają w szpitalu długie miesiące. To trudne do zniesienia nawet wtedy, gdy szpital wygląda tak jak Przylądek Nadziei – podkreślają organizatorzy akcji. – Dziękujemy wszystkim mieszkańcom powiatu, że tak licznie odpowiedzieli na nasz apel.

Dodajmy, że zbiórka prezentów została zorganizowana w ramach akcji Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”.

Fot. Powiat Polkowicki

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..