PPE w spółkach zależnych KGHM

Pracowniczy Program Emerytalny obejmie też załogi w Grupie Kapitałowej KGHM. Taką decyzję podjął zarząd Polskiej Miedzi.

Pracowniczy Program Emerytalny jest grupowym programem inwestycyjnym w zakładzie pracy organizowanym w celu oszczędzania z przeznaczeniem na emeryturę.

– Wsłuchując się w głosy przedstawicieli pracowników, zarząd Polskiej Miedzi podjął decyzję o wprowadzeniu Pracowniczego Programu Emerytalnego w krajowych spółkach Grupy Kapitałowej – mówi Rafał Pawełczak, prezes zarządu oraz wiceprezes ds. rozwoju KGHM Polska Miedź S.A. – Przeprowadziliśmy analizę skutków jego uruchomienia w podmiotach zależnych. Mimo dodatkowych kosztów, jestem przekonany, że dzięki temu budujemy lepszą przyszłość zarówno Grupy jak i jej największego potencjału, czyli załogi Polskiej Miedzi. Zabezpieczenie potrzeb prorodzinnych i prospołecznych pracowników jest dla nas priorytetowe – podkreśla.

Do 31 grudnia zarządy spółek Grupy Kapitałowej KGHM mają podjąć działania związane z wdrożeniem PPE .

Pracowniczy Program Emerytalny w KGHM Polska Miedź S.A. założony został w 2003 roku. Jest jednym z najstarszych i największych programów w kraju. Prowadzony jest on w formie wnoszenia składek pracowników do funduszy inwestycyjnych zarządzanych przez TFI PZU S.A. Jak informuje Departament Komunikacji i CSR, jest to najkorzystniejsza z form oszczędzania w ramach polskiego systemu emerytalnego. Zgromadzone środki są wyłączną własnością uczestników programu. Zasady tworzenia i funkcjonowania PPE reguluje ustawa z 20 kwietnia 2004 roku.

Źródło: Departament Komunikacji i CSR/ Fot. UR

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..