Opublikowany: śr, Cze 27th, 2018

Nie pozwolił pijanemu jechać dalej

Dzięki wzorowej postawie jednego z mieszkańców gminy Zagrodno być może udało się uniknąć tragedii na drodze. A tak zakończyło się tylko na zderzeniu z krawężnikiem i uszkodzonej oponie w samochodzie. Kierowca, który prowadził pojazd był bowiem kompletnie pijany…

Tuż po godzinie 22 do dyżurnego złotoryjskiej policji zadzwonił zaniepokojony mężczyzna, informując, że na ul. Krzywoustego kierujący samochodem marki bmw może być nietrzeźwy. – Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kilka minut wcześniej mężczyzna wjechał w krawężnik, po czym z uszkodzoną oponą kontynuował podróż. Świadkiem tego zdarzenia był inny kierujący, który mając podejrzenie, że kierowca może być pod wpływem alkoholu, uniemożliwił mu dalszą jazdę oraz powiadomił o tym policję – relacjonuje sierżant Dominika Kwakszys, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

Mundurowi sprawdzili trzeźwość mężczyzny. Okazało się, że był on kompletnie pijany – w wydychanym powietrzu miał ponad dwa promile alkoholu.

Dzięki wzorowej i godnej pochwały postawie mieszkańca gminy Zagrodno z dalszej jazdy został wyeliminowany kolejny amator jazdy na tzw. podwójnym gazie. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

– Nietrzeźwi kierujący są dużym zagrożeniem dla wszystkich uczestników ruchu. Dlatego, jeżeli masz podejrzenie, że jadący przed tobą kierowca jest nietrzeźwy, natychmiast poinformuj o tym najbliższą jednostkę policji. We wskazane miejsce natychmiast zostanie skierowany patrol – apeluje rzeczniczka.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..