Poznaj języki obce za darmo!

Nauka języków obcych za darmo? Teraz jest to możliwe! Dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej dostępne są bezpłatne kursy języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego i szkolenia cyfrowe dla mieszkańców obszaru Legnicko-Głogowskiego. Pozostało tylko 2350 dostępnych miejsc, więc warto się pospieszyć ze zgłoszeniem.

– Zajęcia są całkowicie bezpłatne, finansowane przez Unię Europejską. Uczestnicy mają także zapewnione darmowe materiały szkoleniowe, czyli książki, a na koniec kursu bezpłatny egzamin wraz z międzynarodowym certyfikatem umiejętności. Kurs językowy trwa 120 godzin lekcyjnych, natomiast szkolenie komputerowe 100 godzin. Cały projekt potrwa maksymalnie do końca lutego 2020 roku. Nabór prowadzimy od marca tego roku – mówi Łukasz Kociszewski, prezes firmy Severn, która realizuje kursy językowych na Dolnym Śląsku.

Kursy językowe i komputerowe kierowane są do osób dorosłych, zamieszkujących (nie trzeba mieć meldunku) lub pracujących na terenie tzw. Legnicko-Głogowskiego Obszaru Interwencji. Obejmuje on następujące miasta: Jawor, Głogów, Lubin i Legnica, a także gminy wiejskie: Męcinka, Mściwojów, Paszowice, Wądroże Wielkie, Złotoryja, Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice, Chojnów, Krotoszyce, Kunice Legnickie Pole, Marciszów, Miłkowice, Ruja, Lubin, Rudna, Gaworzyce, Grębocice, Radwanice, Prochowice, Ścinawa, Chocianów, Polkowice, Przemków, Bolków. Na kursy zgłaszają osoby indywidualne oraz całe grupy z zakładów pracy, gdzie jedna osoba zbiera chętnych i zgłasza całą grupę na kurs. W takim przypadku jest możliwość organizacji kursu w miejscu pracy, jeśli firma prowadząca porozumie się z zakładem pracy uczestników.

– Mieliśmy na przykład taką sytuację, że bardzo zaangażowany proboszcz zorganizował wśród swoich parafian grupę chętnych na kurs. Wszystkie takie inicjatywy bardzo nas cieszą, bo prowadzą do zwiększenia umiejętności językowych mieszkańców, a tym samym przyczyniają się do polepszenia ich życia, bo przecież znając język łatwiej znaleźć pracę lub prosić szefa o podwyżkę – dodaje Kociszewski.

Jak się zapisać na kurs? Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i test poziomujący dostępny na stronie internetowej, który dopasuje umiejętności kandydata do określonej grupy. Takie zgłoszenie można też wypełnić osobiście w Regionalnym Biurze Projektu (Legnica, ul. Dworcowa 9, czynne od pn. do pt. w godz. 9-17), telefonicznie (dzwoniąc pod nr 575 000 614) albo wysyłając maila na adres jezyki.dolnyslask@gmail.com. Zajęcia odbywają się zarówno w tygodniu, jak i w weekendy, w salach jak najbliżej miejsca zamieszkania lub pracy – np. w gminnej bibliotece, urzędzie gminy czy gminnym ośrodku kultury. Zajęcia mogą być organizowane rano lub popołudniami. Warunkiem ukończenia kursu jest obecność na przynajmniej 80 procent zajęć oraz zdanie egzaminu końcowego. Dokumenty można pobrać na stronie  www.jezykidolnyslask.weebly.com.

Dodaj komentarz