Pożar składowiska koło Niemstowa

Paliło się składowisko odpadów na terenie byłej żwirowni pod Niemstowem. Ogień zauważono około godziny 18. Na miejscu pracowało kilka zastępów straży pożarnej, którzy opanowali ogień. Wczorajszy pożar, jest już kolejnym, który miał miejsce na terenie gminy wiejskiej Lubin. Akcja strażaków trwała prawie cztery godziny.

Kilka minut przed godziną 18 strażacy dostali nieprecyzyjne zgłoszenie. – Usłyszeliśmy, że palą się jakieś śmieci koło Niemstowa – tłumaczy Cezary Olbryś, oficer prasowy KP PSP w Lubinie. Zastęp, który udał się na miejsce jako pierwszy, zlokalizował, że paliło się dzikie wysypisko śmieci na powierzchni około 300 metrów kwadratowych.

Na miejscu pojawiły się kolejne dwa zastępy ochotniczej straży pożarnej ze Ścinawy oraz Niemstowa.

– Nasze działania polegały na gaszeniu tego wysypiska śmieci. Po wstępnym przygaszeniu, strażacy za pomocą wideł i łopat rozrzucali tlące się resztki i dogadzali wodą. Akcja trwała trzy godziny i 40 minut – relacjonuje Cezary Olbryś.

Nielegalne wysypiska i składowiska odpadów to wciąż istniejący problem, a pożar w okolicach Niemstowa jest kolejnym pożarem składowiska na terenie gminy wiejskiej Lubin. Czy wójt Tadeusz Kielan zamierza raz na zawsze zlikwidować nielegalne składowiska na terenie swojej gminy?

Tadeusz Kielan, wójt gminy wiejskiej Lubin, tłumaczy, że liczba dzikich wysypisk, sukcesywnie z roku na rok się zmniejsza. – W 2015 roku takich wysypisk mieliśmy ponad 40, w tym roku jest ich 20. Niestety są to duże wysypiska – przyznaje problem wójt Kielan.

– Po stwierdzeniu takiego wysypiska musimy podjąć działania administracyjne, zgodne z przepisami, podając m.in. termin usunięcia i konsekwencje w razie braku realizacji – tłumaczy wójt gminy wiejskiej Lubin.

Przypomnijmy, że Starostwo Powiatowe w Lubinie od kilku miesięcy czeka na decyzję wójta gminy wiejskiej Lubin w sprawie tego, kto zlikwiduje nielegalne składowisko w Kłopotowie. Przedstawiciele gminy wiejskiej Lubin tłumaczą to skomplikowaną sytuacją prawną składowiska i olbrzymimi kosztami likwidacji tego obiektu.

Współpraca: Agnieszka Jankowska/TVRegionalna.pl

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..