Opublikowany: pon, Paź 22nd, 2018

Pożar w „samotniaku”. Dwie osoby w szpitalu [AKTUALIZACJA]

Kilka jednostek straży pożarnej i kilkunastu strażaków zostało wezwanych wieczorem do dużego pożaru w Lubinie. Zapaliło się mieszkanie na trzecim piętrze w budynku przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Wieczorny spokój przerwało wycie syren. Cztery zastępy straży pożarnej, policja i dwie karetki pogotowia pędziły na ul. Marii Skłodowskiej-Curie, do tzw. „samotniaków”.

AKTUALIZACJA

Zgłoszenie o pożarze lubińscy strażacy dostali o 21.23. – Dobrze, że w porę dostaliśmy informację, bo ogień był już dosyć duży – opowiada mundurowy.

Na miejscu pracowały trzy jednostki straży pożarnej z Lubina i jedna z kopalni. Do tego dwie karetki pogotowia i policja. Mieszkanie na trzecim piętrze w tzw. „samotniaku” stanęło w płomieniach. Przyczyną prawdopodobnie było zwarcie instalacji elektrycznej.

Do Regionalnego Centrum Zdrowia trafiły dwie osoby – kobieta i mężczyzna. Doznali lekkich poparzeń ciała i podtrucia dymem.

– Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W naszym szpitalu nie ma oddział oparzeń. Gdyby obrażenia były poważne, osoby te na pewno trafiłyby do specjalistycznej placówki w Siemianowicach Śląskich – uspokaja Anna Szewczuk-Łebska, rzeczniczka lubińskiego szpitala, dodając, że pacjenci wkrótce opuszczą szpital.

źródło: Lubin.pl

Podziel się
Tagi

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..