Opublikowany: pon, Cze 11th, 2018

Pożar mieszkania na Staszica (FOTO)

Zwarcie instalacji elektrycznej było prawdopodobną przyczyną pożaru kuchni w jednym z mieszkań przy ul. Staszica w Złotoryi. Z ogniem walczyły trzy zastępy straży pożarnej. Na szczęscie nikomu nic się nie stało.

Na ratunek natychmiast przyjechali strażacy z miejscowej Jednostki ratowniczo-Gaśniczej. Obecny był również patrol policji oraz zespół pogotowia ratunkowego.

Działania zastępów, które jako pierwsze dotarły na miejsce, polegały na zabezpieczeniu terenu działań oraz rozwinięciu linii gaśniczej. Konieczna okazała się również ewakuacja mieszkańców z całego budynku wielorodzinnego. Następnie wyposażeni w aparaty ochrony dróg oddechowych ratownicy weszli do mieszkania i przy użyciu wody rozprawili się z żywiołem.

Po akcji gaśniczej oddymiono klatkę schodową oraz mieszkania, a także za pomocą tzw. detektora wielogazowego zmierzono poziom występowania niebezpiecznych gazów.

Pożar powstał w pomieszczeniu kuchennym, prawdopodobnie w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

.

Fot. Zlotoryja112 via Facebook

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..