Z powodu narkotyków wpadł dwa razy w ciągu tygodnia (WIDEO)

Najpierw 39-letni polkowiczanin został zatrzymany przez mundurowych za posiadanie środków odurzających. Sytuacja powtórzyła się po kilku zaledwie dniach. Tym razem wpadł podczas kontroli drogowej, gdy kierował autem pod wpływem narkotyków. Kilka ich porcji miał z kolei pasażer samochodu.

Kierującego bmw zatrzymały na ulicy Przemysłowej w Polkowicach policjantki Wydziału Prewencji polkowickiej policji.

– Za kierownicą siedział znany im z wcześniejszej interwencji mieszkaniec miasta – informuje st. sierż. Przemysław Rybikowski, oficer prasowy KPP w Polkowicach. – Okazało się, że ten sam mężczyzna zaledwie kilka dni wcześniej był zatrzymany przez funkcjonariuszy w związku z posiadaniem środków odurzających.

Podczas rozmowy z 39-letnim kierowcą policjantki zwróciły uwagę na jego nienaturalne zachowanie, a także na nerwowe zachowanie pasażera auta. Od razu nabrały podejrzeń.

– Badanie kierującego narkotesterem wykazało obecność amfetaminy i metamfetaminy – dodaje Przemysław Rybikowski. – Potwierdziły się również podejrzenia funkcjonariuszek wobec 45-letniego pasażera, również mieszkańca Polkowic, który jak się okazało posiadał przy sobie kilka porcji handlowych metamfetaminy.

Kierującemu zatrzymano prawo jazdy i pobrano krew do dalszych badań.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi do 2 lat, a za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych – do 3 lat więzienia.

Zobacz także: 

Fot. KPP Polkowice

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..