Powiatowe spotkanie kombatantów w Grębocicach (FOTO)

Wiele podziękowań, a przede wszystkim życzeń zdrowia słychać było podczas dzisiejszego XIX Powiatowego Spotkania Kombatantów i Osób Represjonowanych Powiatu Polkowickiego. To wyjątkowe chwile, gdyż z roku na rok bohaterów tych uroczystości jest coraz mniej.

Spotkanie zorganizowane zostało w Gminnym Ośrodku Kultury w Grębocicach. Była to okazja do wspomnień, ale też refleksji. Tradycyjnie, minutą ciszy uczczono pamięć tych, których w tym roku już przy wspólnym stole zabrakło.

– Na początku było u nas 127 członków i 32 podopieczne – powiedział nam Karol Wróblewski, prezes Związku Kombatantów RP w Grębocicach. – Teraz jest dwóch i dziesięć podopiecznych. Taka jest kolej rzeczy.

– Wrzesień jest miesiącem szczególnej pamięci i refleksji o tych, którzy walczyli o wolność, a dzisiejsza uroczystość jest ważna także dlatego, że odbywa się w roku obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości – mówił starosta polkowicki Marek Tramś. – Dziękujemy, czcimy i jesteśmy Wam wdzięczni za to, co zrobiliście. Niestety, z roku na rok jest coraz mniej kombatantów. Jakiś czas temu zastanawialiśmy się nawet, czy warto jeszcze organizować takie uroczystości. Zawsze warto, nawet dla jednego kombatanta. Życzę Państwu zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia. Abyście mieli siłę przychodzić na nasze uroczystości.

Wójt gminy Grębocice Roman Jabłoński podkreślił, że obowiązkiem samorządowców jest troska o kombatantów, a także przekazywanie młodym ludziom pamięci o nich, o ich zasługach.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. włodarze gmin powiatu polkowickiego oraz przedstawiciele Policji i Straży Pożarnej. Atrakcją był pokaz sprzętu wojskowego.

Dodajmy, że nie tak dawno w powiecie, w Związku Kombatantów, zrzeszonych było 3850 osób, teraz jest ich zaledwie kilkanaście.

Fot. UR

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..