Powiatowe ozdoby ocenione (FOTO)

Szyszki, kora, cukierki, a nawet sól kuchenna – to niektóre tylko materiały, z których wykonane zostały prace na konkurs „Ozdoba Świąteczna”, ogłoszony przez polkowickie starostwo. W sumie, było ich aż 180.

Przy ocenie pod uwagę brano nie tylko estetykę i pomysłowość, ale przede wszystkim to, z czego wykonano ozdoby, gdyż musiały być to naturalne, ekologiczne materiały. Jak się okazało, granicą była tylko wyobraźnia.

– Te zbliżające się święta to magia, polegająca na niepowtarzalnej atmosferze, która im towarzyszy – mówił Marek Tramś starosta polkowicki. – Zależało nam, aby magią i wspaniałymi chwilami była również rodzinna zabawa w powiatowym konkursie na najpiękniejszą ozdobę świąteczną. Sądzimy, że warto kontynuować tę piękną tradycję, pielęgnując dzieło naszych przodków i cieszymy się, że tak chętnie mieszkańcy wzięli udział w naszym konkursie.

Prace oceniano w trzech kategoriach: przedszkola i szkoły podstawowe do klasy szóstej, uczniowie klas siódmych i gimnazjaliści oraz pozostali mieszkańcy powiatu.

Lista nagrodzonych

Przedszkola i SP kl.6.: 1 miejsce ex aequo: Bartosz Lewiński, Julia Demska i Wiktoria Rystwej; II miejsce ex aequo: Marika Dereń, Jakub Szydzik i Franciszek Wilk; III miejsce ex aequo: Natalia Jamróg, Filip Kanikuła i Klaudia Surówka. Nagrody specjalne otrzymali: Mateusz Węgrzynek, Karol Zawis i Gaja Rotko

Wśród gimnazjalistów i uczniów klas siódmych szkół podstawowych I miejsce zajęła Anastazja Harenza, drugie – Mateusz Kwapis, a trzecie Adam Chrzan. Nagrody specjalne otrzymali: Agata Maceluch, Kacper Nietopiel oraz młodzież z WTS Relax Szklary Dolne

W trzeciej kategorii pierwsze miejsce zajęła Wioletta Cirka, a kolejne Beata Tomczak-Chrzan i Monika Kościelna. Wyróżnienia otrzymali: Anna Żelem, Agnieszka Łeńska, Natalia Maceluch.

Fot. Powiat Polkowicki/UR

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..