Opublikowany: czw, Sie 17th, 2017

Powiat polkowicki inwestuje w placówki socjalne

SONY DSC

Ponad 630 tysięcy złotych pozyskał powiat polkowicki z Unii Europejskiej na dofinansowanie prac w budynku przy ul. Górnej 3 w Polkowicach, w którym mieści się placówka socjalna.

– Przedmiotem projektu jest przystosowanie budynku do pełnienia funkcji opiekuńczo-wychowawczych w dwóch placówkach: istniejącej i tworzonej, poprzez przebudowę obiektu, remont i wyposażenie – wymienia Marek Tramś, starosta polkowicki.

Obecnie w budynku przy ul. Górnej 3 funkcjonuje placówka socjalizacyjno-interwencyjna „Perspektywa”, na dziesięć miejsc. Tyle samo ma być w nowej, która powstanie jako odrębna placówka opiekuńczo-wychowawcza, typu socjalizacyjnego.

– Będą tam świadczone usługi opiekuńcze, wychowawcze, terapeutyczne na rzecz dzieci, mające na celu niwelowanie skutków nagłej rozłąki z rodziną oraz otaczanie dzieci opieką w sytuacji kryzysu – dodaje starosta. – Dzięki takim działaniom polepsza się jakość opieki nad dziećmi pozbawionymi opieki rodzicielskiej, a przede wszystkim zwiększa ich szanse rozwojowe i ułatwia start w dorosłe życie – podkreśla.

Wartość całej inwestycji to ponad 795 tysięcy złotych. Jej realizacja rozpocznie się w przyszłym roku.

Wniosek złożony w ramach konkursu dla działania 6.1. „Inwestycje w infrastrukturę społeczną” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020. Projekt nosi nazwę “Rozwój placówek opiekuńczo-wychowawczych poprzez przebudowę budynku przy ul. Górnej 3 w Polkowicach” i jest dwunastym już zgłoszonym przez powiat w celu uzyskania unijnego dofinansowania. W sumie, samorząd pozyskał z UE prawie 16 mln złotych.

Fot. Powiat polkowicki

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..