Powalczyli u lidera

Ciężkie zadanie czekało szczypiornistów Siódemki Miedź Legnica. Podopieczni Pawła Wity udali się do lidera na mecz pierwszej ligi grupy B, AZS AWF Biała Podlaska. Choć młoda ekipa gości walczyła dzielnie musiała uznać wyższość wyżej notowanych rywali.

– Liczyliśmy po cichu na komplet punktów w dwóch domowych meczach z KSSPR i ŚKPR i cel udało się zrealizować. Bardzo z tego się cieszymy, bo teraz przed nami mecz z liderem. Jedziemy do Białej Podlaskiej nie na wycieczkę, tylko powalczyć i spróbować zrobić niespodziankę – mówił przed meczem szkoleniowiec Siódemki.

Początek dość niespodziewanie należał do gości. Legniczanie prowadzili przez blisko 20 minut. W końcówce pierwszej odsłony spotkania przełamali się zawodnicy lidera rozgrywek. AZS jeszcze w końcówce pierwszej połowy zdołał wyjść na kilka bramek i do przerwy było 14:11.

Po zmianie stron osłabieni kadrowo legniczanie wciąż nie oddawali pola rywalom. Między 35 a 40 min. zryw Siódemki sprawił, że zrobiło się już tylko 17:16. Niestety w drugiej części akademicy złapali wiatr w żagle i wyszli na siedem bramek przewagi – 24:17.

AZS AWF Biała Podlaska – Siódemka Miedź Legnica 28:22 (14:11)

AZS AWF: Chmurski, Adamiuk – Urbaniak 1, Olichwiruk, Ziółkowski 6, Nowicki, Wołyncew 5, Stefaniec 4, Małecki 3, Kruczkow 1, Kozłowski, Bekisz 3, Banaś 5, Kandora.

Siódemka: Mazur, Stachurski, Kaczmarek – Majewski 2, Płaczek, Koprowski 4, Piróg 2, Ziemiński 2, Bogudziński 1, Drozdalski 3, Mosiołek 6, Skiba 2, Światłowski.