Poszukiwany listem gończym wpadł w ręce policjanta… po służbie (WIDEO)

Poszukiwany listem gończym 37-letni mieszkaniec Chorzowa został zatrzymany w Głogowie. Wpadł w ręce policjanta, który w dniu wolnym od pracy, opiekował się w domu dziećmi.

Aspirant Krystian Biegajło, który na co dzień pełni służbę na stanowisku zastępcy oficera dyżurnego, miał dzień wolny. Policjant w tym dniu opiekował się w domu dwójką dzieci.

– W pewnym momencie zwrócił uwagę na odgłos chwytania klamki od drzwi mieszkania. Tak jakby ktoś usiłował sprawdzić, czy są one otwarte. Zorientował się szybko, że nieznany mu mężczyzna, przemierzając klatkę schodową, sprawdza w ten sposób wszystkie drzwi. Policjant wybiegł z mieszkania i udał się w pościg za mężczyzną, który zdążył już wyjść z budynku – relacjonuje oficer prasowy z głogowskiej policji, Bogdan Kaleta.

Policjant pobiegł za nim i jednocześnie zaalarmował oficera dyżurnego KPP w Głogowie. Po kilkuset metrach dogonił go i przy wsparciu funkcjonariuszy z patrolu,  zatrzymał mężczyznę.

–  Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna to 37-letni mieszkaniec Chorzowa poszukiwany listem gończym przez tamtejszą policję – mówi Bogdan Kaleta.

Aspirant Krystian Biegajło w roku 2014 został odznaczony przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Krzyżem Zasługi za Dzielność i Odwagę w trakcie wykonywania czynności służbowych. Z narażeniem własnego życia uratował tonącego człowieka.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..