Poszli z pomocą do bezdomnych

Głogowscy policjanci i pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej po raz kolejny przeprowadzili wspólną akcję w miejscach, w których przebywają bezdomni.

– Niskie temperatury powodują, że przebywanie poza budynkami i pomieszczeniami bez ogrzewania, jest niebezpieczne dla życia i zdrowia – przypomina podinsp. Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie.

Za każdym razem funkcjonariusze i pracownicy MOPS proponują bezdomnym pomoc, a także informują o możliwości skorzystania z przytuliska w Żukowicach i innych placówek. Mówią też o tym, gdzie osoby te mogą otrzymać ciepłą odzież czy posiłek. W szczególnych przypadkach służby zapewniają transport.

– Nie pozostańmy obojętni, jeśli zauważymy bezdomnych w miejscach, w których są oni narażeni na wyziębienie i zamarznięcie – apeluje Bogdan Kaleta.

Informacje w tej sprawie można zgłosić pracownikom instytucji pomocowych i policji. Wszystkie są weryfikowane.

Fot. KPP Głogów

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..