Popiersie Andreasa Gryphiusa wróciło do głogowskiego teatru

Popiersie Andreasa Gryphiusa zostało zamontowane wczoraj nad wejściem do głogowskiego teatru, tuż obok ratusza. Problemów nie było.  

– Popiersie zostało zamontowane poprzez kotwę i wwiercone w istniejący postument ceglany, który znajduje się nad wejściem – informuje Daria Jęczmionka z głogowskiego ratusza. – Przez cały postument z piaskowca kotwa jest w jednym elemencie przepuszczona tak, aby rzeźba stanowiła całość i się nie przewróciła.

Do tej pory 300-kilogramowe popiersie wykonane z piaskowca przez rzeźbiarza Tomasza Rodzińskiego ustawione było w holu urzędu miejskiego.

Przypomnijmy, że odbudowa ruin Teatru im. Andreasa Gryphiusa to jedna z największych w ostatnim czasie inwestycji w Głogowie. Inwestycja pochłonie około 20 mln zł, z czego ponad 14 mln pochodzi z Unii Europejskiej, z listy zadań Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, i ma być gotowa w tym roku.

Fot. UM w Głogowie

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..