Polska młodzież z Ukrainy z wizytą w polkowickim Volkswagenie

Pięciu uczniów z polskiej szkoły w Mościskach na Ukrainie wzięło udział w wizycie studyjnej zorganizowanej w fabryce niemieckiego koncernu Volkswagen w Polkowicach.

Wizyta odbyła się dzięki współpracy Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A., firmy Volkswagen Motor Polska Sp. z o.o. i Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego.

Przez pięć dni licealiści z Ogólnokształcącej Szkoły Średniej nr 3 w Mościskach, pod okiem specjalistów z Volkswagen Motor Polska, brali udział m.in. w specjalnie opracowanych dla nich szkoleniach i warsztatach. Poznawali fabrykę. Mogli też z bliska przyjrzeć się najnowocześniejszym technologiom przemysłu automotive.

– Pobyt młodych, ambitnych Polaków z Ukrainy w naszym kraju to efekt niemal rocznej współpracy LSSE z polską szkołą w Mościskach, która w 29 maja 2017 roku podpisała deklarację przystąpienia do Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego – wyjaśnia wiceprezes LSSE Krzysztof Sadowski. – Jest pierwszą zagraniczną placówką edukacyjną przyjętą do struktur Klastra, który dziś ma już ponad 100 partnerów – dodae.

Podjęcie współpracy LSSE z polską szkołą na Ukrainie było pierwszym tego typu projektem w kraju.

– Początkowo sami nie mogliśmy przewidzieć jego efektów – przyznaje Krzysztof Sadowski. – Dziś wiemy, że było warto. Pragniemy podziękować firmie Volkswagen Motor Polska za zaangażowanie i stworzenie możliwości wzięcia udziału w wizycie studyjnej naszym rodakom zza wschodniej granicy.

Do szkoły w Mościskach uczęszcza ponad 200 uczniów. Jej absolwenci są bardzo dobrze wykształceni, znają języki: ukraiński, polski, angielski i rosyjski. Jak podkreśla wiceprezes LSSE, „w tych młodych ludziach drzemie ogromy potencjał, a w przyszłości mogliby rozpocząć studia i pracę w naszym regionie”.

Fot. LSSE

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..