Polscy badmintoniści poza podium

beznazwyĆwierćfinałowa konfrontacja Polski z Niemcami przysporzyła nam wielu emocji. W każdy z pięciu spotkań biało-czerwoni dawali z siebie sto procent możliwości. Lepsi okazali się Niemcy, którzy wygrali 3:1.

Konfrontacja w 1/4 finału badmintonowych mistrzostw w hali RCS, dla reprezentacji Polski rozpoczęła się porażką. Na starcie rakietki skrzyżował Mateusz Rogalski i Marc Zwiebler. Wyrównany pierwszy set lepiej ułożył się po myśli gościa z Zachodu. W drugim secie była możliwość na doprowadzenie do stanu remisowego i tie-breaka. Niemiec w pewnym momencie odskoczył na kilka punktów i przy stanie 16:11 dla Zwieblera pewnie dążył do zwycięstwa w tym meczu. Michał Rogalski walczył do samego końca bardzo ofiarnie, ale ostatecznie przegrał mecz 0:2.

Singiel pań to mecz Wiktorii Dąbczyńskiej z Fabienne Deprez. Pierwszy punkt Niemka zdobyła po błędzie Polki. Później nasza reprezentantka spóźniła się z reakcją i było 0:2 dla Fabienne Deprez. Wiktoria Dąbczyńska potrafiła jednak zaskoczyć rywalkę skuteczną zagrywką, dzięki czemu zdobyła dwa punkty z rzędu i zniwelowała stratę. 77 w rankingu światowym Niemka szybko odskoczyła Polce i pierwszego seta wygrała pewnie 21:12. W drugim secie Niemka kontynuowała dobrą passę nie pozwalając naszej reprezentantce na rozwinięcie skrzydeł. W drugim secie Polka złapała wiatr w żagle. Bardzo długo rywalizacja odbywała się w rytmie punkt za punkt. Dąbczyńska przegrała ostatecznie 18:21, ale za swoją postawę otrzymała oklaski nawet od duńskich zawodników.

Trzeci mecz to debel panów. Robert Mateusiak i Adam Cwalina zmierzyli się z Josche Zurwonne i Peter Kaesbauer. Pierwszy set był wyrównaną konfrontacją i było wiadome, że spotkanie będzie długą wymianą. Co chwile mieliśmy na tablicy wyników stan remisowy. Niemcy po pewnym czasie wyszli na kilkupunktowe prowadzenie, ale biało-czerwoni nie stracili werwy i odrobili straty. Po długiej konfrontacji Polacy wygrali 25:23. W drugim secie nasi zawodnicy grali bardzo pewnie i ostatecznie wygrali mecz. Po tym spotkaniu Polska przegrywała z Niemcami 1:2.

Siostry Aneta i Agnieszka Wojtkowskie nie sprostały zadaniu. O ile w pierwszym secie prowadziły z Niemkami wyrównany bój przegrywając 20:22, o tyle w drugim secie rywalki z Zachodu nie miały większych problemów w zdobywaniu punktów z silnych ataków i błędów własnych biało-czerwonych. 21:9 dla Niemek. Takim rezultatem zakończył się drugi set. Była to trzecia porażka Polski, a więc nasza reprezentacja ostatecznie odpadła z turnieju w ćwierćfinale zajmując piąte miejsce. W dzisiejszym półfinale zobaczymy Niemców, Anglików, Duńczyków i Rosjan.

Sobotnie półfinały rozgrywane będą na jednym korcie, który przed ich rozpoczęciem ugości finałowe pojedynki Polish U17 International Championships:

Godz. 8:30 mecze finałowe Międzynarodowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych (U17)

Godz. 14:00 Rosja – Anglia

Godz. 19:00 Dania – Niemcy