Polkowiczanin wpadł za narkotyki. Groził wysadzeniem budynku

Trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie tymczasowym 25-letni polkowiczanin. Lista jego przewinień jest dość długa.

Polkowiccy kryminalni już od pewnego czasu pracowali nad sprawą wprowadzania i sprzedaży środków odurzających na terenie gminy. Ustalili, że 25-latek może handlować narkotykami. Mężczyzna został zatrzymany w minioną sobotę w swoim mieszkaniu.

– Podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli 557 porcji handlowych amfetaminy, 255 porcji handlowych marihuany oraz wagę elektroniczną i kruszarkę do porcjowania narkotyków – informuje st. sierż. Przemysław Rybikowski, p.o. oficera prasowego KPP Polkowice.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzuty wielokrotnego udzielania substancji psychotropowych oraz odurzających, a także ich posiadania.

– Ponadto 25-latek jest podejrzany o kierowanie wobec policjantów gróźb odkręcenia gazu, a w konsekwencji wysadzenia budynku, w którym przebywał w momencie zatrzymania, co miało zmusić funkcjonariuszy do odstąpienia od czynności służbowych – dodaje Przemysław Rybikowski.

Na tym kłopoty polkowiczanina mogą się nie skończyć. Podczas przeszukania kryminalni znaleźli też inne przedmioty, w tym rower i produkty oznaczone marką sklepów znajdujących się w Polkowicach. Teraz będą sprawdzać, czy te przedmioty pochodzą z kradzieży.

Decyzją lubińskiego sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Udzielanie i posiadanie znacznych ilości środków odurzających zagrożone jest karą do 10 lat więzienia. Za kierowanie gróźb wobec funkcjonariusza publicznego można trafić za kratki na trzy lata.

Fot. KPP Polkowice

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..