Opublikowany: czw, Mar 8th, 2018

Polkowiczanin myślał, że ucieknie mundurowym

Na widok radiowozu kierowca auta osobowego przyspieszył, ale szybko został zatrzymany. To efekt prewencyjnej akcji polkowickich policjantów pod kryptonimem „Włącz umysł za kółkiem”.

Głównym celem funkcjonariuszy jest wyeliminowanie z ruchu drogowego kierowców prowadzących pojazdy w stanie nietrzeźwym lub pod wpływem środków odurzających. Jeden z nich, 39-letni polkowiczanin, już wpadł.

– Policjanci zauważyli kierującego pojazdem marki Renault, który na widok radiowozu przyspieszył – informuje st. sierż. Przemysław Rybikowski, p.o. oficera prasowego KPP w Polkowicach. – Mężczyzna był tak zdenerwowany widokiem funkcjonariuszy, że nie zauważył nawet znaku drogowego „STOP”, po czym zatrzymał swój pojazd na parkingu, myśląc, że policjanci, go nie zauważą.

Mundurowi jednak go zauważyli. Co więcej mężczyzna jest im znany, bo już wcześniej nie miał uprawnień do kierowania pojazdami.

– Oceniając jego nienaturalne zachowanie funkcjonariusze nabrali podejrzeń – dodaje Przemysław Rybikowski. – Badanie narkotesterem wykazało obecność amfetaminy, metamfetaminy i marihuany.

39-latek przyznał, że spożywał środki odurzające. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi do 2 lat więzienia.

Akcja „Włącz umysł za kółkiem” połączona jest z działaniami Wydziału Ruchu Drogowego pn. „Zwalczanie agresywnych zachowań na drodze” i będzie realizowana przez cały rok na drogach powiatu polkowickiego.

Fot. KPP Polkowice

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..