Na polkowickiej Polance będzie bezpieczniej

Kolejne wyniesione przejście dla pieszych, zmuszające kierowców do zwolnienia zostanie zbudowane na ul. Wierzbowej, przy skrzyżowaniu z ul. Dębową, na polkowickim osiedlu Polanka. Prace rozpoczną się w poniedziałek, 19 sierpnia.

Roboty budowlane mają potrwać około tygodnia i w tym czasie wystąpią utrudnienia w ruchu.

– W poniedziałek wyłączony z ruchu zostanie odcinek w pobliżu skrzyżowania ulic Wierzbowej i Dębowej, a objazd wyznaczony będzie Topolową i dalej Cisową – informuje Tomasz Matyjas, inspektor ds. drogowych w Urzędzie Gminy Polkowice. – Budowa wyniesionego przejścia dla pieszych jest odpowiedzią na zgłaszane od dawna apele mieszkańców.

 – Jest to bardzo niebezpieczne miejsce, nie ma tu oznakowanego przejścia dla pieszych, a ruch samochodów i motocykli bardzo się nasilił – mówi Grażyna Sulikowska, przewodnicząca Rady Osiedla Polanka. – Szczególnie, że jest to przejście do jedynego na naszym osiedlu skweru, gdzie znajdują się plac zabaw, boisko i siłownia zewnętrzna – dodaje.

Podobne wyniesienie na osiedlu Polanka zbudowano już na ulicy Cisowej.

Szczegółowy plan objazdu na rysunku.

Źródło: UG Polkowice

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..