Polkowicki skatepark do remontu

Skatepark w Polkowicach został zamknięty kilka dni temu z powodu złego stanu technicznego urządzeń. Jak się okazało, trzeba je wymienić, co ma potrwać do końca września.

– Pierwotnie termin wymiany urządzeń, a więc i zamknięcie skateparku zaplanowaliśmy na wrzesień i tak została podpisana umowa z przyszłym wykonawcą, który miał dwa tygodnie na montaż nowych urządzeń betonowych – wyjaśnia Artur Trzeciak z Polkowickiego Przedsiębiorstwa Komunalnego, zarządcy obiektu. – Do tego czasu skatepark miał funkcjonować. Ale z przyczyn niezależnych od nas stan techniczny uległ tak znacznemu pogorszeniu, że powodował zagrożenie dla użytkowników. Dlatego zmuszeni byliśmy już teraz zamknąć cały obiekt – dodaje.

Zamontowane tam urządzenia wykonane są ze sklejki. Na skutek upływu czasu i warunków atmosferycznych zużyły się tak bardzo, że mogły zagrażać bezpieczeństwu użytkowników. Jak dodaje Roman Tomczak, rzecznik urzędu gminy, pracownicy PPK „naprawiali na bieżąco usterki występujące na urządzeniach, ale przywrócenie ich stanu do używalności pochłaniało coraz większe koszty, aż stało się to zupełnie nieopłacalne”. Ich ustalenia potwierdziła też komisja. Przeprowadzono przetarg na kompletną wymianę tych urządzeń i podpisano już umowę z wykonawcą.

– Modernizacja skateparku polegać będzie na wymianie wszystkich obecnych, drewnianych urządzeń na takie same, ale wykonane z odpornego na czynniki atmosferyczne betonu – informuje Artur Trzeciak.

Zgodnie z umową, wykonawca ma zakończyć prace modernizacyjne w ciągu dziesięciu tygodni. Koszt inwestycji wyniesie nieco ponad 358 tys. zł.

Fot. UG Polkowice

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..