Polkowicki Dzień Drzewa w centrum miasta (FOTO)

Zajęcia i warsztaty edukacyjne, przedstawienie teatralne, prezentacja ekopatrolu Głównego Instytutu Górniczego – to niektóre z atrakcji, jakie czekają dziś uczestników Polkowickiego Dnia Drzewa, zorganizowanego w parku miejskim.

Podczas zajęć edukacyjnych zorganizowanych w ośmiu namiotach dzieci i młodzież, ale też dorośli mogą dowiedzieć się m.in. o tym, jak segregować odpady, jak drzewa piją wodę, a także na czym polega badanie kwasowości gleb.

Najmłodsi chętnie też gromadzili się przy stoisku, gdzie można było otrzymać budkę lęgową dla ptaków, po wbiciu gwoździa, pod okiem fachowca.

– Budkę dam babci, bo ma działkę i tam zawiesimy ją na drzewie – cieszyła się 10-letnia Madzia. – Jest bardzo ładna.

W Polkowicach Dzień Drzewa obchodzony jest od 2008 roku. Do tej pory imprezy odbywały się na obrzeżach miasta, np. na osiedlu Polanka. W tym roku zorganizowano ją w centrum miasta.

– Jest to impreza edukacyjna połączona z sadzeniem drzew – powiedziała nam Małgorzata Kalus-Chiżyńska, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska i Obszarów Wiejskich w Urzędzie Gminy Polkowice, koordynator obchodów. – W programie jest wiele zajęć i warsztatów, rozstrzygnięte też zostaną konkursy ekologiczne. Poza tym, dzieci robią magiczne drzewo – drzewo marzeń, w którym zamieszkają maskotki.

W organizację obchodów włączyli się też przedstawiciele Rodzinnych Ogrodów Działkowych, którzy pokazywali, jak można wykorzystać stare przedmioty i dać im „drugie życie”. Jest jeszcze Aleja Sadzonek, na której można kupić sadzonki roślin owocowych i ozdobnych.

 

 

 

Fot. UR

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..