Polkowicki Aquapark ma nowego prezesa

Beata Betka nie jest już prezesem gminnej spółki Aquapark Polkowice – Regionalne Centrum Rekreacyjno-Rehabilitacyjne. Ze stanowiska została odwołana dziś rano przez Radę Nadzorczą spółki. Jej miejsce zajął Sebastian Sypko.

Beata Betka zarządzała gminną spółką od ponad 11 lat. O powodach jej odwołania powiedział nam rzecznik polkowickiego ratusza.

– To wyniki analizy finansowej za ostatnie lata, gmina musiała dokapitalizować spółkę, brakowało natomiast skutecznych działań, które miałyby zminimalizować straty – informuje Roman Tomczak.

W tej kwestii wypowiedział się jeszcze przewodniczący komisji finansów i budżetu w radzie miejskiej.

– Zły sposób zarządzania obiektem, utrata potencjału regionalnego centrum rekreacyjno-rehabilitacyjnego, wątpliwości co do środków ze sprzedaży Aqua-Hotelu, które miały być przeznaczone na inwestycje, a przede wszystkim coroczne, wielomilionowe straty – wymienia Paweł Kowalski, który – jak dodaje – już wcześniej zwrócił się do władz spółki z pismami dotyczącymi m.in. biznesplanu przyszłej modernizacji.

Jak nam powiedziała Beata Betka, decyzja o odwołaniu ze stanowiska nie była dla niej zaskoczeniem.

– Przyjęłam ją z godnością i poczuciem bardzo dobrze wykonywanej funkcji i pracy przez blisko dwanaście lat na rzecz gminnej spółki Aquapark – dodała. – Nowo powołanemu prezesowi życzyłam dziś przepracowania na rzecz polkowickiego Aquaparku tylu lat, ile ja miałam możliwość, a przy odejściu – satysfakcji z dobrze wykonywanej funkcji, tak jak ja dziś czuję. Przekazuję spółkę przygotowaną do rozpoczęcia prac w zakresie modernizacji i rozbudowy polkowickiego aquaparku. Trzymam kciuki, by ten proces został zrealizowany dla dobra spółki, pracowników, a przede wszystkim klientów i pacjentów, głównie polkowiczan.

Nowy prezes spółki Sebastian Sypko ma 42 lata, pochodzi z Wrocławia. Ukończył Politechnikę Wrocławską na kierunku Komputerowe Systemy Sterowania, studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie. Z Polkowicami był związany zawodowo w latach 1998-2001, kiedy to kolejno pełnił funkcje: prezesa zarządu Aquapark Serwis Sp. z o.o., a następnie kierownika obszaru w PHU Jarexs. Potem był dyrektorem oddziałów Banku PKO SA w Nysie, Wałbrzychu i Wrocławiu. Ostatnio zajmował stanowisko dyrektora ds. Klientów Detalicznych w Regionie Dolnośląskim Banku PKO SA.

Na zdjęciu, Sebastian Sypko (z lewej) w rozmowie z burmistrzem Polkowic Łukaszem Puźnieckim.

Fot. UG Polkowice/UR

Wyświetlonych 1 komentarzy
Wyraź swoją opinię
  1. Kargul pisze:

    Jest jednak sprawiedliwość na tym świecie. Dziękuje w imieniu bardzo duzej liczby byłych i obecnych pracowników.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..