Opublikowany: pon, Sie 1st, 2016

POLKOWICE. Poczuli historię (FOTO)

POWSTANIEOpatrywali rany, rozbrajali pułapki z bronią, budowali barykady z worków. Ale najwięcej emocji wzbudzało spotkanie z „gestapowcem”. Taki scenariusz obchodów 72. rocznicy Powstania Warszawskiego przygotowało polkowickie Towarzystwo Historyczne „Victoria” w parku miejskim, z myślą o najmłodszych mieszkańcach. Chętnych nie brakowało.

Niektóre sceny, jak np. opatrywanie ran, wyglądały bardzo realistycznie, ale dzieci świetnie radziły sobie z tym zadaniem. Dzielnie też wznosiły barykady i zręcznie pokonywały przeszkody, by zdobyć broń, nie powodując przy tym wybuchu granatu zawieszonego na cienkim sznurku. Po drodze czekał na nich „gestapowiec”. Choć była to tylko gra, to nawet jego uśmiech nie zmniejszał chwilowego strachu. Jedni próbowali coś mówić, inni uciekali.

– Bałam się – powiedziała nam Maja, jedna z uczestniczek spotkania.

Było to pierwsze w Polkowicach spotkanie z cyklu „z Historią na Ty” – Powstanie Warszawskie.

IMG_3343– Chcieliśmy zainteresować najmłodszych historią, pokazać im ją poprzez grę i zabawę, bo w ten sposób łatwiej jest przekazać pewne fakty – powiedział nam Paweł Jankiewicz z Towarzystwa Historycznego „Victoria”. – Nie spodziewaliśmy się, że będzie tylu chętnych.

Każdy uczestnik dostał na pamiątkę m.in. opaskę z powstańczymi symbolami.

Towarzystwo Historyczne „Victoria” działa od niespełna roku. Na 11 listopada grupa przygotowuje dużą inscenizację w Chobieni.

UR

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..