POLKOWICE. Kuba Michalski jedzie na Mistrzostwa Europy

kubaSztangista Górnika Polkowice Kuba Michalski zwyciężył w międzynarodowym turnieju „Baltic Cup” i tym samym zapewnił sobie prawo startu w Mistrzostwach Europy, które rozpoczną się 1 sierpnia w szwedzkiej Landskronie.

W turnieju rozegranym w Tallinie brały udział młodzieżowe reprezentacje Łotwy, Estonii, Finlandii oraz Polski. Na pomoście w Estonii stanęło dwunastu zawodników z orzełkiem na piersi. Rywalizacja toczyła się w sześciu grupach, w kategoriach wiekowych do 17 i 20 lat. Kuba startował w gronie juniorów i okazał się najlepszy. W dwuboju zaliczył 272 kg (118+154).

W klasyfikacji drużynowej reprezentacja Polski z dorobkiem 155 pkt zajęła drugie miejsce ulegając nieznacznie Łotwie – 160 pkt., a wyprzedzając ekipy z Finlandii  – 137 pkt. i Estonii – 136 pkt.

Dodajmy, że wcześniej, podczas sprawdzianu na zgrupowaniu kadry narodowej do lat 17 Kuba zaliczył w dwuboju 287 kg (124+163) i pokonał Walentego Carpa-Jarmolińskiego, swojego konkurenta w walce o miejsce na mistrzostwa Starego Kontynentu.

Mistrzostwa Europy w szwedzkiej Landskronie rozpoczynają się już w najbliższą sobotę, 1 sierpnia, i potrwają do 8 sierpnia.

UR/FOT. ŹRÓDŁO: UG POLKOWICE