Opublikowany: pon, Sie 31st, 2015

POLKOWICE. Cerny wygrywa Tour de Rybnik

rider-cerny-560x700Po zdominowaniu zmagań w sobotnim Memoriale Stanisława Szozdy, także w niedzielę, w Tour de Rybnik, kolarze CCC Sprandi Polkowice opanowali podium. Wygrał Josef Cerny, a w pierwszej „3” był również Adrian Honkisz.

Kolarze mieli przed sobą 133 kilometry, na które składało się jedenaście okrążeń po 12,1 kilometra. Na samym początku od peletonu oderwała się 8-osobowa ucieczka. Jak się później okazało, była to kluczowa akcja w wyścigu. W czołówce było dwóch „pomarańczowych” – Adrian Honkisz i Josef Cerny. Prowadzący zgodnie współpracowali i wypracowali ponad 3-minutową przewagę.

Poza klasyfikacją generalną wyścigu, prowadzona była również klasyfikacja aktywnego. W niej znakomicie radził sobie Honkisz. Wygrał pierwsze dwie premie i punktował również na kolejnych, łącznie zbierając 19 „oczek”. Zapewnił sobie w ten sposób zwycięstwo w tej klasyfikacji.

Trzy rundy przed końcem Honkisz i Cerny postanowili oderwać się od pozostałych uciekinierów, a z tą dwójką zabrał się tylko Błażej Janiaczyk (Kolss-BDC). Różnica między tym trio, a grupką pościgową ciągle się powiększała i na dwa okrążenia przed metą wiadomym było, że to z tej trójki wyłoniony zostanie zwycięzca.

Na ostatnich kilkunastu kilometrach, mający przewagę liczebną „pomarańczowi”, zaczęli atakować na zmianę. Po jednym z takich przyspieszeń udało się odskoczyć Cernemu. Czech, dobrze czujący się w jeździe indywidualnej na czas, nie oglądał się za siebie. Zdołał odeprzeć pogoń prowadzoną przez Błażeja Janiaczyka i sięgnął po zwycięstwo. Na metę wjechał z kilkudziesięcio-sekundową przewagą nad kolarzem Kolss-BDC i nad swoim kolegą z ekipy, Honkiszem.

fot. CCC Sprandi Polkowice

Podziel się
Tagi

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..