POLKOWICE. CCC o krok od brązu

ccc3Koszykarki CCC Polkowice zrobiły pierwszy krok w kierunku zdobycia brązowego medalu Tauron Basket Ligi Kobiet. Pomarańczowe wygrały pewnie w Toruniu z Energą 69:53 i w rywalizacji do dwóch zwycięstw prowadzą 1:0.

Polkowiczanki przyjechały do Torunia z wielką wolą walki, co pokazały od pierwszych minut. Premierowa kwarta to prawdziwy popis w wykonaniu pomarańczowych, które punktowały niemal z każdej pozycji. Znakomita postawa pozwoliła zawodniczkom CCC prowadzić różnicą trzynastu punktów. Torunianki obudziły się w drugiej połowie i odrobiły straty. Do przerwy mieliśmy remis.

Trzecią kwartę polkowiczanki wygrały minimalnie, co zwiastowało emocje w czwartej odsłonie. Tak się jednak nie stało. W czwartej kwarcie Energa rzuciła tylko TRZY punkty przy aż 18 CCC i spotkanie zakończyło się pewną wygraną przyjezdnych.

Energa Toruń – CCC Polkowice 53:69 (8:21, 26:13, 16:17, 3:18)