Polkowiccy uczniowie pójdą do szkoły bez książek (WIDEO)

Aby ulżyć najmłodszym uczniom polkowickich szkół podstawowych w noszeniu ciężkich tornistrów, gmina zakupiła dodatkowe podręczniki.

– Uczniowie z wytypowanych klas będą mogli pozostawić część podręczników w domach, a w szkołach będą korzystać z tych zakupionych przez gminę – wyjaśnia Konrad Kaptur, rzecznik prasowy UG Polkowice.

Z takiego udogodnienia skorzysta około 400 uczniów klas I-IV w gminnych podstawówkach. Problem z ciężkimi tornistrami znany jest w naszym kraju od dawna. Dotyczy on szczególnie najmłodszych. Stąd pomysł, by ze środków gminnych zakupić część podręczników. Akcję poprzedziły konsultacje dyrektorów szkół podstawowych z nauczycielami.

– Nie zawsze bowiem istniała konieczność zakupu dodatkowych podręczników – dodaje Konrad Kaptur. – Program nie obejmuje wszystkich uczniów klas I-IV. Niektórzy nauczyciele sygnalizowali dyrektorom, że potrafią tak ułożyć swój plan zajęć, że dzieci mają możliwość odrabiania prac domowych jeszcze w szkole, i dźwiganie podręczników z niektórych przedmiotów nie jest konieczne.

W efekcie, w poszczególnych placówkach wytypowano klasy, których uczniowie już otrzymali, albo w najbliższym czasie dostaną dodatkowe podręczniki. Ostatecznie, gminnym programem objęto około 400 uczniów.

Zobacz także: 

Fot. UG Polkowice

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..