Polkowiccy policjanci rozmawiają z seniorami

Starsi mieszkańcy Polkowic cyklicznie spotykają się w Centralnym Parku Zabaw i Wypoczynku, żeby wspólnie spędzić czas. Czasem odwiedzają ich policjanci.

Polkowiccy dzielnicowi spotykają się w parku ze starszymi mieszkańcami miasta w ramach wojewódzkiego programu profilaktycznego pn. „Wzorowy Senior”.

– Rozmawiają z osobami starszymi o zagrożeniach ze strony oszustów namawiających do przekazywania pieniędzy na różne cele – informuje st. sierż. Przemysław Rybikowski, oficer prasowy KPP w Polkowicach.

Jak przypomina, ofiarami oszustów podających się za członków rodziny czy policjantów najczęściej padają osoby starsze. Przestępcy wykorzystują ich łatwowierność i dobroć, a potem okradają z oszczędności całego życia.

– Nie rozumiem dlaczego nadal ludzie dają się na to nabierać, choć tyle jest ostrzeżeń – powiedziała nam jedna z polkowiczanek. – Mnie to nie spotkało, ale moją znajomą. Na szczęście była ostrożna.

Dzielnicowi z polkowickiej komendy spotykają się z seniorami w ramach cyklu pn. „ZaParkuj przy Filiżance” organizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Polkowicach.

Przy okazji mundurowi przypominają, że policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwonią z takim żądaniem. Jeśli ktoś ma podejrzenie, że może to być próba oszustwa, powinien natychmiast skontaktować się z Policją, dzwoniąc pod numer alarmowy 997 lub 112.

Fot. KPP Polkowice

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..