W Polkowicach pamiętają o Żołnierzach Wyklętych (FOTO)

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych uczczono dziś w Polkowicach przy rondzie noszącym imię bohaterów tego święta.

W Apelu Pamięci zorganizowanym przez stowarzyszenie Patriotyczne Polkowice przy Rondzie Żołnierzy Wyklętych uczestniczyła garstka mieszkańców. Były poczty sztandarowe.

– Co roku jest nas coraz mniej – stwierdził Wojciech Fenrich ze stowarzyszenia Patriotyczne Polkowice podkreślając, że zaproszeń na obchody wysłano wiele – Ale jesteśmy tu, aby mówić prawdę.

Przypomniał też, że już po raz piąty mieszkańcy, dla których patriotyzm jest wielką wartością, mogą oddać hołd tym, którzy walczyli o wolną i niepodległą ojczyznę w czasach komunizmu i PRL-u, a których historia nazwała „Żołnierzami Wyklętymi”. Zebrani zapalili znicze na rondzie, które na kilkadziesiąt minut zostało zamknięte dla ruchu. Potem uczestniczyli we mszy św.

Fot. Urszula Romaniuk

Wyświetlonych 3 komentarze
Wyraź swoją opinię
  1. kamil pisze:

    super, że w Polkowicach świętujemy święto zbrodniarzy i morderców. brawo PDMP

  2. Kamila pisze:

    Potwierdzam, że PDMP to porażka, ale wyklęci nie byli zbrodniarzami. Zabijali tylko UB-ecję, a ci z kolei byli zwierzętami.

  3. Spoxman pisze:

    Tak, głupiutka Kamilo, szczególnie w Zaleszanach.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..