W Polkowicach otworzą pierwsze z trzech budowanych rond (WIDEO, FOTO)

Prace przy budowie ronda na skrzyżowaniu ulic Chocianowskiej z Fabryczną i nową – Liliową w Polkowicach są na finiszu. Ma być otwarte 1 czerwca. Skończą się objazdy, ale tylko w tej części miasta, bo w innych powstają dwa kolejne ronda. Mają być gotowe za kilka tygodni.

Jezdnia na skrzyżowaniu ulic Chocianowskiej z Fabryczną i Liliową w Polkowicach jest już gotowa, krawężniki i chodniki też.

– Obecnie trwa montaż elementów odblaskowych, które będą wykorzystywały odbicie światła zewnętrznego – mówi Konrad Kaptur, rzecznik Urzędu Gminy Polkowice.

– To rozwiązanie, dzięki któremu będzie bezpiecznie – podkreśla Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic. – Do końca tygodnia rondo ma zostać otwarte dla ruchu. Jest ono bardzo ważne dla układu komunikacyjnego Polkowic Dolnych. Wszyscy jesteśmy już trochę zmęczeni jeżdżeniem objazdem przez ulicę Przemkowską – dodaje.

Przypomnijmy, że rondo powstało w ramach inwestycji związanej z budową ulicy Liliowej, która łączy ulice Chocianowską i Przemkowską. Jej całkowity koszt sięga 1,7 miliona złotych.

W budowie są dwa kolejne skrzyżowania o ruchu okrężnym na głównych ulicach miasta: Rondo 11 Listopada na skrzyżowaniu ulic: Legnickiej, Dąbrowskiego, Ogrodowej i Małej oraz Rondo Niepodległości na skrzyżowaniu ulic: Dąbrowskiego, Wojska Polskiego i Polnej, przy wyjeździe w kierunku kopalni „Rudna-Główna”. Ostatnie prace mają potrwać do końca lipca.

Zobacz także: 

 

 

 

 

 

Fot. UR

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..