W Polkowicach będą większe dopłaty do wody i ścieków?

To propozycja polkowickich radnych miejskich z klubu Prawo i Sprawiedliwość. Podczas ostatniej sesji złożyli oni projekt uchwały w sprawie zwiększenia dopłat dla gospodarstw domowych za zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków.

Z uzasadnienia do projektu uchwały wynika, że dopłaty miałyby obowiązywać od 1 stycznia do 8 czerwca 2020 roku. Zatwierdzone na ten okres stawki dla Przedsiębiorstwa Gospodarki Miejskiej w Polkowicach wynoszą, brutto: 6,09 zł za dostarczenie metra sześciennego wody i 10,09 zł za odprowadzenie ścieków. Proponowane przez klub radnych PiS dopłaty to – analogicznie – 1,09 zł/m3 oraz 3,59 zł/m3 (czyli w sumie: 4,68 zł). Jeśli zostaną one uchwalone, to nowe ceny dla gospodarstw domowych wyniosą: 5 zł/m3 (woda) i 6,5/m3 (ścieki).

Klub radnych wnioskował też, by złożony przez nich projekt uchwały został wprowadzony do porządku obrad najbliższej sesji rady miejskiej.

A podczas minionej sesji radny Paweł Kowalski oświadczył, że złożył rezygnację z funkcji przewodniczącego Klubu Radnych PiS. Jak nam powiedział, powodem tej decyzji jest “brak czasu”, ze względu na dodatkowe obowiązki. Jego następcą został Zdzisław Synowiec.

Fot. UR/Zdzisław Synowiec FB

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..