W Polkowicach po raz 12. o bezpieczeństwie (WIDEO, FOTO)

Ponad 200 uczniów szkół podstawowych wzięło udział w 12. edycji powiatowego konkursu „Z Nami Bezpieczniej 2018” w Polkowicach.

W konkursie uczestniczyli uczniowie klas IV-VI z piętnastu szkół podstawowych z powiatu polkowickiego. Zanim rozpoczęła się rywalizacja wszyscy spotkali się w sali gimnastycznej na oficjalnym otwarciu imprezy. Atrakcją były maskotki poszczególnych służb mundurowych.

– Celem konkursu jest edukacja oraz dbanie o bezpieczeństwo dzieci – mówił Maciej Śmigiel, zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Polkowicach. – Wśród konkurencji są: pierwsza pomoc, znajomość znaków drogowych, miasteczko ruchu drogowego oraz strażacki tor sprawnościowy.

Jak dodaje Artur Gałuszka, Naczelnik Straży Miejskiej, ostatnio dużą uwagę zwraca się też na zwiększenie aktywności fizycznej dzieci.

– Dlatego dużo mówimy też o tym, żeby nie siedziały zbyt długo przy komputerze – wyjaśnia Artur Gałuszka.

Uczniowie świetnie radzili sobie w poszczególnych konkurencjach. W sali gimnastycznej rywalizowali m.in. w strzelaniu. A czym dla nich jest bezpieczeństwo?

– Nie zrobić sobie krzywdy, czuć się bezpiecznie w otoczeniu innych osób – powiedział nam jeden z uczniów, a inny dodał, że – na przykład – nie można drażnić zwierząt.

Organizatorów cieszy to, że z roku na rok uczniowie są coraz lepiej przygotowani do konkursu.

– Coraz większy problem sprawia nam układanie pytań, żeby dopasować się do stopnia ich wiedzy, ale dajemy radę – żartuje Artur Gałuszka.

Na zwycięzców czekały puchary i nagrody. Organizatorem konkursu „Z Nami Bezpieczniej” była Straż Miejska w Polkowicach przy współpracy m.in. policji i straży pożarnej.

Zobacz także: 

 

Fot. UR

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..