Z Polkowic przez Sobin do Lubina. Bezpłatnie (WIDEO)

Po wakacjach sieć bezpłatnych połączeń autobusowych między Polkowicami a Lubinem zostanie rozbudowana, z korzyścią dla mieszkańców kilku wsi. 

Nowe połączenie uruchomione zostanie na trasie z Polkowic przez Sobin, Nową Wieś Lubińską i Jędrzychów do Szklar Górnych, gmina wiejska Lubin, a stamtąd – do Lubina. Jest to odpowiedź na oczekiwania mieszkańców.

– To będzie blisko osiem połączeń, siatka bardzo wygodna dla uczniów, pracowników i osób, które chcą dojechać chociażby na cmentarz do Szklar Górnych, bo takie głosy zwłaszcza od starszych mieszkańców naszych miejscowości wpływały do ratusza – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz gminy Polkowice.

– Obecna linia nr 3a, która jeździ przez wsie: Sobin, Nowa Wieś i Jędrzychów zostanie przedłużona do Szklar Górnych, gdzie rozkłady jazdy będą skorelowane z odjeżdżającymi autobusami lubińskiej komunikacji miejskiej, tam będzie możliwość przesiąść się i podróżować dalej do Lubina – wyjaśnia Jan Wojtowicz, pełnomocnik burmistrza Polkowic ds. górnictwa i komunikacji.

Dodajmy, że po wakacjach nowe, bezpłatne połączenie z Polkowic przez Sobin, Jędrzychów do Lubina będzie funkcjonować od poniedziałku do piątku.

Przypomnijmy, że także po wakacjach mają ruszyć bezpłatne autobusy z Polkowic do innych miejscowości. W tej kwestii trwają ustalenia z władzami gmin Chocianów i Jerzmanowa.

Zobacz także: 

Fot. UR

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..