Polki poza podium. Natalia Czerwonka dwunasta

Dwie Polki reprezentowały swój kraj podczas biegu na 1000 m. Na koreańskim lodzie stanęły najpierw Karolina Bosiek, a następnie lubinianka – Natalia Czerwonka.

17-letnia Karolina Bosiek rywalizowała z Czeszką – Nikolą Zdrahalovą. Dla młodej panczenistki było to zwieńczenie ciężkiej pracy, która za cztery lata deklaruje medalowe miejsce podczas igrzysk olimpijskich. W swoim debiucie na 1000 m uzyskała czas 1:18.53. W końcowej klasyfikacji Karolina zajęła 29. miejsce.

Prym podczas biegu na 1000 m wiodła ponownie Holenderka Ireen Wust, która już na 1500 m wywalczyła złoty medal, ale to jej rodaczka Jorien Ter Mors uzyskała najlepszy wynik, bo 1:13.56 i to właśnie ta zawodniczka wywalczyła medal z najcenniejszego kruszcu.

W jedenastej parze wystąpiły lubinianka Natalia Czerwonka i Chinka Zhang Hong, mistrzyni olimpijska z Sochi. Polka do samego końca trzymała dobre tempo uzyskując czas 1:15.77. Natalia ostatecznie zakończyła rywalizację na 12. miejscu.