Policjant wyciągnął desperata z Odry

Nietrzeźwy głogowianin wszedł do Odry i – jak potwierdził – zamierzał popełnić samobójstwo. Jeden z policjantów siłą wyciągnął go na brzeg.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek. Około godz. 22 policjanci otrzymali telefoniczną informację o próbie samobójczej.

– Z relacji wynikało, że młody mężczyzna stoi w nurcie rzeki Odry w rejonie Starego Miasta, a jego zachowanie świadczy o zamiarze targnięcia się na swoje życie – informuje podinsp. Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie.

Pierwszy na miejscu pojawił się patrol ruchu drogowego. Jeden z policjantów wszedł do wody i brodząc w niej po pas dotarł do desperata.

– Ten oddalał się już w kierunku środka nurtu rzeki – dodaje Bogdan Kaleta. – W ostatnim momencie policjant chwycił mężczyznę za odzież, pokonując jego opór i używając siły, doprowadził go bezpiecznie do brzegu.

Jak się okazało, 36-letni głogowianin był nietrzeźwy. Potwierdził policjantom, że zamierzał popełnić samobójstwo. Po udzieleniu pomocy medycznej, został przewieziony do izby wytrzeźwień. Lekarz zdecyduje o ewentualnym skierowaniu go na konsultację psychiatryczną.

Fot. UR

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..