Policjanci uświadamiają seniorów (WIDEO)

Sierżant sztabowy Jagoda Ekiert

Legniccy policjanci rozpoczęli cykl spotkań z seniorami i ich opiekunami, których głównym celem jest uświadomienie osobom starszym zagrożeń, jakie mogą spotkać je w codziennym życiu, w tym przede wszystkim związanych z oszustwami metodą na „wnuczka”, „krewnego” lub „policjanta”.

– Osoby starsze i samotne to grupa szczególnie narażona na działanie potencjalnych oszustów. W ostatnich miesiącach w kraju, ale też w powiecie legnickim zaczęli działać oszuści wyłudzający od starszych osób pieniądze metodą na „policjanta” czy  „wnuczka” – wyjaśnia Jagoda Ekiert, rzecznik policji w Legnicy.

fot. KMP w Legnicy

Jak dodaje, pomimo licznych apeli policji i informacji medialnych, niestety wciąż są osoby, które stają się ofiarami tego typu przestępców. Kiedy odbierają telefon od rzekomego policjanta z prośbą o pomoc w zatrzymaniu oszustów, działających metodą na  „wnuczka”, przekazują często oszczędności całego życia

– Dzielnicowi systematycznie spotykają się z seniorami i przestrzegają przed oszustami. Ale to wciąż za mało, dlatego w piątek w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Legnicy odbyło się spotkanie z opiekunami osób starszych – dodaje Jagoda Ekiert. – Przekazujemy, jak świadomie i rozważnie reagować w sytuacjach zagrażających naszemu bezpieczeństwu, by nie paść ofiarą przestępstwa.
Policjanci uświadamiali słuchaczy, że sprawcy wykorzystują szczególne predyspozycje seniorów, chociażby ufność, życzliwość czy otwartość. Opowiadali zebranym przypadkach oszustw, jakie występowały w ostatnim czasie w kraju i powiecie legnickim.

Seniorzy nie kryli zainteresowania tematem. Wymienione przykłady wzbudziły wiele emocji i przywołały pytania, zwłaszcza po obejrzeniu filmu (do obejrzenia poniżej) przygotowanego przez Zespół Prasowy KWP Wrocław z różnymi metodami wykorzystywanymi przez oszustów.

źródło: KMP w Legnicy

O Autorze

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..