Opublikowany: pt, Paź 13th, 2017

Policjanci przygotowują młodzież do konkursu

Polkowiccy policjanci przygotowują młodzież z Ochotniczych Hufców Pracy do XIX edycji konkursu wiedzy o Policji pn. „Razem Bezpieczniej”. 

Na terenie powiatu polkowickiego funkcjonują dwa Hufce Pracy – w Polkowicach i w Przemkowie. Działają na rzecz młodzieży ze szkół zawodowych, która odbywa praktyczną naukę zawodu u różnych pracodawców. W listopadzie uczniowie pierwszego rocznika z obu placówek wezmą udział w finale rejonowym konkursu wiedzy o Policji w Jaworze.

– Do tego czasu policjanci starają się jak najlepiej przygotować młodzież merytorycznie do tych zmagań – informuje asp.szt. Daria Solińska, oficer prasowy KPP w Polkowicach.

Uczniowie poznają podstawową wiedzę o Policji, jeśli chodzi o zadania, uprawnienia, strukturę organizacyjną czy stopnie policyjne, a także wybrane akty prawne, katalog zachowań osób, które są świadkami lub ofiarami przestępstwa czy metody postępowania w przypadku różnego rodzaju zagrożeń.

Konkurs jest jedną z form współpracy pomiędzy Komendantem Wojewódzkim Policji we Wrocławiu a Wojewódzkim Komendantem Ochotniczych Hufców Pracy we Wrocławiu.

Fot. KPP Polkowice

O Autorze

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..