Policjanci oskarżeni w sprawie śmierci bezdomnego w Głogowie (WIDEO)

Dwóch policjantów z głogowskiej komendy zostało oskarżonych o niedopełnienie obowiązków podczas doprowadzenia bezdomnego do izby wytrzeźwień. Finał był tragiczny. W radiowozie mężczyzna podpalił się. Zmarł po kilku dniach.

Śledztwo w tej sprawie prowadziła Prokuratura Rejonowa w Legnicy.

– Prokurator zarzuca funkcjonariuszom nieprawidłowe przeprowadzenie czynności sprawdzenia odzieży mężczyzny – powiedziała nam Lidia Tkaczyszyn, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Mundurowi umieścili nietrzeźwego mężczyznę w radiowozie. Jak się okazało, miał przy sobie zapałki. Zaprószył ogień, który zajął też jego odzież. Z licznymi poparzeniami mężczyzna trafił do szpitala w Nowej Soli, gdzie zmarł po kilku dniach.

Policjanci odpowiedzą za niedopełnienie obowiązków i narażenie mężczyzny na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Podejrzanym grozi do trzech lat więzienia.

Przypomnimy, do pożaru w radiowozie doszło w połowie lutego. Wczesnym popołudniem patrol został wezwany do leżącego przy jednej z ulic miasta 45-letniego bezdomnego. Znali go z wcześniejszych interwencji. Mężczyzna był pijany i miał być odwieziony do izby wytrzeźwień. Podczas jazdy na jego odzieży pojawił się ogień.

Fot. Ilustracyjne

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..