Opublikowany: pt, Lut 23rd, 2018

Policja ma nowy sprzęt do walki z narkotykami (FOTO)

Dzięki środkom z funduszy unijnych do złotoryjskiej komendy policji trafiły nowoczesne sprzęty o wartości 93 tysięcy złotych. Mają one pomóc funkcjonariuszom w walce z dopalaczami i przestępczością narkotykową.

Przenośne spektrometry „Ramana” do identyfikacji narkotyków oraz akcesoria komputerowe zostały przekazane w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu dla laboratorium kryminalistycznego i jednostek garnizonu dolnośląskiego. Urządzenia zakupiono z funduszy unijnych w ramach projektu Interreg Polska – Saksonia „Nie dla narkotyków – zwiększenie skuteczności policji w zakresie przeciwdziałania przestępczości narkotykowej na terenie przygranicznym polsko-niemieckim”.

– Nowe sprzęty umożliwią funkcjonariuszom szybszą identyfikację narkotyków i dopalaczy już na etapie kontroli przeprowadzonych na drogach naszego powiatu – informuje nadkomisarz Justyna Pitera z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

Program Interreg Polska-Saksonia, w którym bierze udział także złotoryjska komenda policji ma na celu współpracę jednostek policji z Niemiec i Polski w zakresie walki z przestępczością narkotykową oraz podniesienie poziomu wiedzy i świadomości społecznej mieszkańców pogranicza polsko-saksońskiego w zakresie problematyki narkotykowej. Jest on realizowany poprzez cykliczne szkolenia, wymianę doświadczeń, a także zakup specjalistycznego sprzętu do szybkiej identyfikacji substancji psychoaktywnych, szczególnie nowych, pojawiających się na rynku narkotykowym..

Fot. KPP w Złotoryi

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..