Połączenie przemkowskich klubów sportowych coraz bliżej

Przyjęcie do stowarzyszenia MGKS Zamet Przemków, jako nowych członków, wszystkich zainteresowanych: piłkarzy, działaczy, kibiców, radnych, rodziców dzieci trenujących w klubie i mieszkańców – to propozycja burmistrza Przemkowa, która ma zapewnić nowe otwarcie w sportowym życiu tego miasta.

Propozycja włodarza gminy padła podczas środowego spotkania w urzędzie miejskim. Wzięli w nim udział zainteresowani połączeniem klubów piłkarskich działających w Przemkowie, m.in.: dyrektor Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej Podokręgu Legnica Adam Michalik, prezes MGKS Zamet Przemków Waldemar Urbaniak, pełnomocnik zarządu UKS Huta Tadeusz Kowalski oraz piłkarze i trenerzy obu klubów, a także kibice. Efektem dyskusji, zarówno ze strony prezesa Zametu, jak i pełnomocnika zarządu UKS, była wola stworzenia jednego klubu piłkarskiego. Warto podkreślić, że była to trzecia próba osiągnięcia porozumienia.

Zaproponowane przez burmistrza Przemkowa rozwiązanie, poza nowym otwarciem, ma też zapewnić „pełną przejrzystość działania połączonego klubu”. Pomoc na każdym etapie rozmów zadeklarował już dyrektor Adam Michalik.

Prezes Waldemar Urbaniak zobowiązał się, że pozytywnie zarekomenduje zarządowi i Walnemu Zgromadzeniu Zametu przyjęcie nowych członków stowarzyszenia, którzy na piśmie zadeklarują chęć działania w jego strukturach. Złożenie takich deklaracji zapowiedzieli już włodarz gminy, radni, piłkarze i działacze obu klubów oraz część obecnych kibiców i mieszkańców.

– Zachęcam wszystkich zainteresowanych do składania deklaracji członkowskich. Wszystkich, którzy chcą się zaangażować i mieć wpływ na działalność i politykę klubu – mówił Jerzy Szczupak, burmistrz Przemkowa. – Dziękuję uczestnikom spotkania za spokojną, merytoryczną dyskusję. Mamy niepowtarzalną szansę stworzenia wspólnego klubu, bez podziałów i z silnym wsparciem finansowym gminy. Mam nadzieję, że nie zmarnujemy szansy i wspólnie uda się dokonać tego historycznego połączenia, w wyniku którego powstanie klub, w którym działać będzie mógł każdy mieszkaniec zainteresowany rozwojem piłki i sportu w naszej gminie – podkreślił.

Prezes Zametu zadeklarował rozstrzygnięcie przyjęcia nowych członków do 15 września. Opłata członkowska wynosi 100 zł / rok. Po spotkaniu, zawodnicy i zarząd UKS Huta zdecydowali o rozwiązaniu drużyny seniorów, co umożliwi im bezpłatne, natychmiastowe przejście do drużyny MGKS Zamet Przemków.

Źródło: UM w Przemkowie/Fot. Paweł Lewandowski

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..