Polacy wracają ze świąt. Autostrada A4 znów zakorkowana!

Podobnie jak w ostatni piątek, kiedy to na Święta Wielkanocne jechało wielu Polaków pracujących za zachodnią granicą, tak i dziś na autostradzie A4 tworzą się spore korki. Tym razem w kierunku Zgorzelca. 

– Odnotowujemy większa ilość pojazdów na drogach krajowych Dolnego Śląska, która wiąże się ze świątecznymi powrotami. Dodatkowo przez weekend świąteczny obowiązywało ograniczenie w ruchu pojazdów o masie przekraczającej 12 ton. Celem tego ograniczenia była poprawa przepustowości. W związku z tym prosimy o rozwagę, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, zachowywanie odpowiednich odstępów pomiędzy pojazdami – mówi Magdalena Szumiata, rzecznik prasowy dolnośląskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Na autostradzie A4 wzmożony ruch panuje już od wczoraj, gdy zaczęły się świąteczne powroty kierowców. W poniedziałkowy wieczór spory zator utworzył się przy bramkach poboru opłat pod Wrocławiem.

Dziś sytuacja jest podobna. Około godz. 9 utworzył się korek na A4 od strony Opola w kierunku Wrocławia. Przed PPO Karwiany około południa długość zatoru dochodziła już do trzech kilometrów. Niektórzy kierowcy próbują go ominąć węzłem Wrocław Wschód, jednak i tam muszą się liczyć z dłuższym postojem na bramkach.

Utrudnienia są także na odcinku pomiędzy Wrocławiem a  Legnicą w kierunku granicy państwa.  – Z uwagi na duże natężenie ruchu na wymienionym odcinku tworzą się spowolnienia w ruchu a także zatory. Brak wypadków i kolizji – informuje Marek Zalach, dyżurny Zespołu Zarządzania Ruchem GDDKiA.

Fot. ilustracyjne

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..