Opublikowany: sob, Sty 6th, 2018

Pokaz unikatowej ceramiki

Bolesławiec znany jest na całym świecie jako polska stolica ceramiki. Powstały w tym mieście serwis do herbaty trafił nawet – jako oficjalny prezent – w ręce księżnej Kate Middleton. Teraz legnicka Galeria RING pokazuje Bolesławiec od nieco innej strony. Na czynnej od dziś wystawie prezentowane są prace, które powstały podczas pięciu ostatnich Międzynarodowych Plenerów Ceramiczno-Rzeźbiarskich.

Artystyczne plenery organizowane są w Bolesławcu od 1964 r. Początkowo impreza stanowiła część Plenerów Dolnośląskich, wystarczyło jednak zaledwie dziesięć lat, by miała już rangę ogólnopolską. Pod obecną nazwą organizowana jest od 22 lat.

–  Plenery odbywają się co roku w okresie letnim. Do Bolesławca zjeżdżają wówczas artyści-ceramicy z całego świata, m.in. z Polski, Czech, Niemiec, Słowacji, krajów skandynawskich, Bliskiego i Dalekiego Wschodu, a nawet Australii, by wspólnie uczestniczyć w działaniach artystyczno-happeningowych. Tworzą oni w miejscowych zakładach, a efekty ich pracy twórczej prezentowane są w formie wystaw poplenerowych w ośrodkach kultury, muzeach i instytucjach wystawienniczych w kraju i za granicą – informuje Anna Pietras z Galerii Sztuki w Legnicy.

Dzieła, które powstające podczas plenerów, w Legnicy zaprezentowane zostaną po raz pierwszy. Wizyta w galerii pozwoli przekonać się, jak olbrzymie możliwości daje artystom glina.

Ekspozycja czynna będzie w Galerii RING (Rynek 12) do 4 lutego. Jej wernisaż zaplanowano na 12 stycznia, na godz. 18.

Fot. Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..