Pogoń najlepsza w Głogowie

24. Memoriał im. Henryka Matuszaka dla Pogoni. Szczecinianie w finale turnieju pokonali gospodarzy, Chrobrego Głogów aż 28:20.

Pierwsza połowa nie zapowiadała takiego obrotu spraw. Do przerwy podopieczni Jarosława Cieślikowskiego prowadzili różnicą dwóch bramek. Po zmianie stron Chrobry nie istniał. Sam fakt, że w drugiej połowie gospodarze rzucili tylko pięć bramek mówi sam za siebie. Portowcy punktowali głogowian i ostatecznie wygrali różnicą aż ośmiu trafień.

Chrobry Głogów – Sandra Spa Pogoń Szczecin 20:28 (15:13)

Chrobry: Stachera, Siedlecki, Kapela – Zdobylak 1, Podobas 2, Klinger 4 (2/2), Babicz 6 (2/2), Warmijak, Tylutki 1, Biegaj, Orpik 1, Kubała, Bekisz 1, Więdłocha, Rydz 1, Makowiejew 3.

Sandra Spa Pogoń: Bartosik – Radosz 1, Matuszak 1, Wąsowski 1, Krupa 2, Bosy 2, Jońca 3, Biernacki 1, Jedziniak 2, Krysiak 2 (2/3), Rybski 7 (7/7), Miłek 2, Zaremba 2, Fedeńczak 2

Trzecie miejsce w 24. edycji Memoriału im. Henryka Matuszaka przypadło w udziale MMTS-owi, który dopiero po zmianie stron przechylił szalę zwycięstwa na własną stronę.

HBC Ronal Jicin – MMTS Kwidzyn 19:26 (10:10)