Podział w polkowickim ratuszu i likwidacja stanowisk

Dotychczasowy Wydział Inwestycji, Remontów i Utrzymania w polkowickim urzędzie gminy podzielony został na dwa odrębne: Wydział Inwestycji Rozwoju Gminy i Zamówień Publicznych (IRZ) oraz Wydział Komunalny (KOM).

Zmiana jest efektem zarządzenia burmistrza gminy, zmieniającego w części Regulamin Organizacyjny urzędu.

– W przypadku Wydziału Inwestycji Rozwoju Gminy i Zamówień Publicznych pozwoli to osiągnąć lepsze niż do tej pory efekty w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na inwestycje w gminie – wyjaśnia Roman Tomczak, rzecznik polkowickiego magistratu. – To ważne, między innymi, z powodu pozostawionego przez poprzedników gigantycznego długu. To dlatego w wielu przypadkach Gmina Polkowice nie jest w stanie sama w stu procentach sfinansować planowanych inwestycji.

Z kolei utworzenie Wydziału Komunalnego ma ułatwić życie mieszkańcom.

– Reakcja na bieżące naprawy i remonty będzie możliwa bez zbędnych procedur, które w wielu przypadkach wydłużały proces najprostszych nawet remontów – wyjaśnia Roman Tomczak.

Po tych zmianach w ratuszu zlikwidowano niektóre stanowiska pracy. Odwołane zostały: Marzena Olejnik, dotychczasowa dyrektor Wydziału Inwestycji, Remontów i Utrzymania oraz jej dwie zastępczynie Kinga Drzyzga i Magdalena Traczyk-Szydłowska. Trzeci z zastępców dyrektora Adam Kończak otrzymał trzymiesięczny okres wypowiedzenia ze świadczeniem pracy. Jak dodaje rzecznik urzędu, zarządzenie określa też bezpośredni nadzór burmistrza Polkowic Łukasza Puźnieckiego nad działalnością Wydziału Inwestycji Rozwoju Gminy i Zamówień Publicznych. W poniedziałek burmistrz wskaże koordynatorów w obu nowo utworzonych wydziałach, którzy będą pełnić obowiązki dyrektorów do czasu wyłonienia ich szefów, w drodze konkursowej.

Fot. UR

Wyświetlonych 7 komentarzy
Wyraź swoją opinię
 1. Ada pisze:

  i zrobiło się miejsce dla “swoich”

 2. Hubalczyk pisze:

  Co to się wyprawia w tych Polkowicach. Tylko zwolnienia, zatrudnienie kolesi. Głosowałem na LP, ale teraz widzę jak wielki to był błąd. Dałem się uwieść nieszczerym uśmieszkom nowego burmistrza. To już wole Emila i jego sitwę.

 3. Marek pisze:

  A najlepsze fuchy to stanowiska pełnomocnika, bez naboru, chop siup i robota jest, przykro patrzeć, też dałem się nabrać, bo rośnie nowa sitwa?

 4. Do kom pisze:

  Zalosne co piszecie. W urzedzie bylo juz takie kumoterstwo i sitwa ze pieniadze wyplywaly na boki. Maszyny do kryptowalut, wlasne formy budowlane, apartamenty i sexafery ! Tego pragnie poprzednia wladza !

 5. Jan DeSade pisze:

  Sprawdzie jeszcze k(och)asie z Gornika Polkowice. Tam to dopiero obyczajowka by miala co robic. Skandal !

  • Mariooo pisze:

   Kontrola w GP nie wykazała nieprawidłowości! Przez ostatnie lata GP urósł tak, że miło było patrzeć nowe sekcje, nowe środki z KGHM. Teraz zobaczycie jak to wszystko poleci bo nowy prezes to zwykły wfista bez jakiejkolwiek wiedzy ekonomicznej czy zarządzania spółką!

 6. Eko pisze:

  Brawo panie Burmistrzu !!!!!!!!!! Proszę jeszcze wyciągnąć konsekwencje w stosunku do osób, które zaniechały działań przy niszczeniu drzew podczas inwestycji gminnych.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..