Podbili Europę

Ogromnym sukcesem zakończył się start legnicki zawodników w tegorocznych mistrzostwach Europy, które rozegrane zostały w słoweńskim Mariborze. Legniczanie wywalczyli aż 8 medali, a tytuł najlepszego zawodnika powędrował do Macieja Żuka. W XXXIII Mistrzostwach Europy Maribor 2018 wystartowało 642 zawodników z 28 państw.

W składzie Reprezentacji Polski na europejski czempionat znalazła się aż szóstka zawodników Legnickiego Klubu Taekwon-do: debiutanci Paweł Woźniak, Monika Kowalczyk i Wiktoria Miądzel oraz doświadczeni seniorzy Wioletta Hanisch, Maciej Żuk i Magdalena Kisiel.

Swój życiowy sukces w Słowenii osiągnął najbardziej doświadczony w gronie legniczan Maciej Żuk, który w mistrzostwach Europy juniorów debiutował w 2005 r. we włoskiej Terracinie, a w Mariborze reprezentował Polskę po raz dziewiąty na poziomie seniora. Zawodnik LKT Legnica po pięciu wygranych walkach sięgnął w końcu po swój upragniony tytuł Mistrza Europy w walkach kategorii średniej do 70 kg. W drodze po złoto pokonał kolejno reprezentantów: Bułgarii, Włoch, Białorusi, Rosji oraz Bośni i Hercegowiny. Nasz zawodnik wywalczył ponadto trzy srebrne i jeden brązowy medal w turnieju drużynowym i został wybrany najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Europy Seniorów 2018.

Dorobek medalowy zawodników z Legnicy uzupełniły jeszcze trzy brązowe medale wywalczone przez Magdalenę Kisiel, Wiolettę Miśkiewicz oraz Pawła Woźniaka. W Mariborze swój debiut w mistrzostwach Europy zaliczyły Monika Kowalczyk i Wiktoria Miądzel. Obie legniczanki odpadły w pierwszej rundzie przegrywając z bardziej doświadczonymi rywalkami.

Kolejne międzynarodowe starty naszych kadrowiczów to wrześniowy Puchar Świata w australijskim Sydney oraz październikowy Puchar Europy w rumuńskim Sibiu.