Poczwórny morderca z dożywociem. Jest prawomocny wyrok

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu podtrzymał czerwcowy wyrok Sądu Okręgowego w Legnicy, skazujący na dożywotnie pozbawienie wolności Marcina K., który z zimną krwią zamordował cztery osoby. Obrońca oskarżonego wniósł o złagodzenie kary do 25 lat, jednak sąd odrzucił ten wniosek. Wyrok jest już prawomocny. Resztę życia Marcin K. spędzi za kratkami. O warunkowe zwolnienie będzie mógł się ubiegać dopiero po 35 latach.

Ta sprawa wstrząsnęła całą Polską. Mężczyzna w lutym 2015 zamordował starsze małżeństwo w ich własnym mieszkaniu przy ulicy Oświęcimskiej. Pół roku później powtórzył zbrodnię, tym razem mordując małżeństwo właścicieli mieszkania przy ulicy Głogowskiej, którego remontem się zajmował. Od początku toczącego się w tej sprawie postępowania obrończyni Marcina K. Katarzyna Pikul wnioskowała o najniższy możliwy wymiar kary, a także o wykreślenie z sentencji wyroku sformułowania, że zbrodnia została dokonana ze szczególnym okrucieństwem. Sąd się do tego przychylił.

więcej w materiale wideo już niebawem

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..