Opublikowany: pt, Lip 19th, 2019

Na początek „Amelia” pod chmurką (FOTO)

„Amelia” to tytuł pierwszego filmu, jaki lubinianie mogą obejrzeć w tym roku na świeżym powietrzu. Wygodne leżaki rozstawione w rynku powoli są zajmowane przez miłośników dobrego kina. To znak, że w naszym mieście ruszyła właśnie kolejna edycja Kina Letniego. Jak zapewniają organizatorzy, każdy powinien znaleźć tu coś ciekawego dla siebie.

Jedni chrupią chipsy, inni zajadają się pizzą, popijając chłodnym piwkiem (oczywiście bezalkoholowym). Wszyscy z zaciekawieniem wpatrują się w wielki płótniany ekran rozłożony nieopodal ratusza. Nikomu nie straszny delikatny deszczyk, którego krople co chwilę można poczuć na sobie. Wygląda na to, że Kino Letniego w naszym mieście się sprawdziło i za rok możemy się spodziewać jego kolejnej edycji.

– Ja akurat przechodziłam z koleżanką w pobliżu i zauważyłyśmy, że wyświetlają jakiś film. Podeszłyśmy bliżej i postanowiłyśmy, że go zobaczymy. Myślę, że to ciekawy pomysł. Można w fajny sposób spędzić wolny czas – uważa Julia z Lubina.

Podczas tegorocznej edycji kina „pod chmurką” będzie można obejrzeć aż 10 filmów. – W tym roku kino plenerowe będzie się odbywało w dwóch miejscach. Dziś i jutro na lubińskim rynku, natomiast 14 i 15 sierpnia spotkamy się u nas, czyli w Parku Wrocławskim – mówi Agata Łabuzińska z Centrum Edukacji Przyrodniczej, które wraz z miastem organizuje Kino Letnie.

– W tym roku próbowaliśmy dobrać repertuar z różnych kategorii. Dzisiaj oglądamy komedię romantyczną i amerykański western, jutro z kolei bajkę, jedną z historii o Asteriksie i Obeliksie oraz czarną komedię. Sierpniowe filmy łączymy z coroczną Nocą Dinozaurów, taką naszą cykliczną imprezą. W większości pokażemy tam filmy animowane, a o godz. 21 filmy dla nieco starszych widzów – dodaje.

Szczegółowy repertuar Kina Letniego

19 lipca 2019 – rynek

18:00 – „Amelia” (2001)

20:00 – „3:10 do Yumy” (2007)

20 lipca 2019 – rynek

18:00 – „Asterix i Obelix: osiedle Bogów” (2014)

20:00 – „Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął” (2013)

14 sierpnia 2019 – ZOO Lubin

17:00 – „Robaczki z zaginionej doliny” (2013)

19:00 – „Były sobie człowieki” (2015)

21:00 – „Cudowny chłopak” (2017)

.

.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..