Opublikowany: pt, Sie 4th, 2017

Pociągiem na samorządowym bilecie

Po raz pierwszy w Polsce kolejowi przewoźnicy połączyli swoje siły i stworzyli taką ofertę. Ze „Wspólnym biletem samorządowym” w garści można podróżować po niemal całym kraju. Do projektu dołączyły również legnickie Koleje Dolnośląskie.

Bilety można kupić za pośrednictwem aplikacji mobilnej SkyCash. Bilet kosztuje 38 złotych i ważny jest 24 godziny. Można na nim podróżować na 62 liniach, obsługujących ponad 950 stacji na terenie 12 województw, po których kursują pociągi następujących przewoźników: Koleje Mazowieckie, Warszawska Kolej Dojazdowa, Koleje Śląskie, Koleje Małopolskie, Arriva, Koleje Wielkopolskie, Łódzka Kolej Aglomeracyjna i Koleje Dolnośląskie.

– To pierwsze wspólne przedsięwzięcie Związku Samorządowych Pracodawców Kolejowych – mówi prezes związku Dariusz Grajda. – Wspólny bilet ma zachęcić mieszkańców Polski do jeszcze większego korzystania z podróży pociągami i ułatwić im przemieszczanie się pomiędzy regionami. To swego rodzaju pilotaż, bardzo uważnie wsłuchiwać się będziemy w głosy pasażerów i odpowiednio modyfikować ofertę.

Koleje samorządowe zrzeszone w ZSPK mają coraz większy udział na polskim rynku kolejowym. W zeszłym roku przewiozły one ponad 133 mln pasażerów, czyli prawie połowę wszystkich podróżujących koleją w Polsce.

O Autorze

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..